KAPADOKYA TURU

KAPADOKYA TURU

Fiyat: -

Tur Detayı

GÜNÜ BİRLİK KAPADOKYA
                    

ASMALI KONAK – ÜÇ GÜZELLER – DEVRENT VADİSİ – PAŞABAĞLARI – AVANOS – GÖREME AÇIK HAVA MÜZESİ
     Aksaray ağaçlı tesislerinde sabah kahvaltısı için mola veriyoruz ve Ürgüp'e hareket ediyoruz. Rehberimizle buluştuktan sonra, Mahalli ürünlerin olduğu kuruyemişçiye uğruyoruz, ardından mahalli halkın üç güzeller olarak adlandırdığı yolumuz üzerinde bulunan Ürgüp  Peri bacalarında fotoğraf molası veriyoruz.
    
     Bir sonraki durağımız Devrent Vadisi. Burayı daha iyi tanımak için kısa bir yürüyüşle doğal hayatın içinde bulunuyoruz. Vadide hayal gücünüzü kullanıp farklı kaya şekillerini görebilirsiniz peri bacalarını hayalimizde canlandırarak çeşitli varlıklara ve objelere benzetebilirsiniz. Bir sonraki durağımız olan Paşabağlarında çeşitli şekillerde oluşumunu tamamlamış iki ve üç şapkalı en güzel peribacası örneklerini görüyoruz ve vadi içindeki şapelleri geziyoruz. Ardından Anadolu'nun en uzun nehri olan Kızılırmak’ın yanı başında bulunan “Kör de bilir Avanos yolunu çanak-çömlek kırığından bellidir.” sözünün merkezi Avanos’a geçiyoruz. Burada bir Hitit geleneği olarak 4000 yıldır devam eden çanak&çömlek atölyesini ziyaret ediyor, yapımını görüp hatta sizler de çanak yapımını deneyebileceğiniz bir tanıtım şovu izliyoruz. Öğle yemeğimiz için bölgeye özgü yemeklerin sunulduğu restoranımıza geçiyoruz. Öğle yemeğinden sonra Göreme Açık Hava Müzesini ziyaret edeceğiz. St.Barbara, Elmalı, Yılanlı, Çarıklı kiliseler, Kızlar Manastırı, Yemekhane, Mutfak, Kiler, Şaraphane, Şapel ve İncil’in baştan sona resmedildiği Tokalı Kilise müzede göreceğimiz yerler arasında. Gezimize bölgenin en iyi panoramik noktası olan Esentepe’de durarak Göreme Vadisini ve Göreme Kasabasını kuşbakışı görme ve fotoğraflama fırsatı yakalıyoruz.
    
     Son olarak Güvercinlik vadisinde, 18. yy. da insanlar tarafından Güvercinler için yapılan  evleri izliyoruz ve fotoğraf molasından sonra, Aksaray üzerinden Akşehir’e dönüş.
  
ÜCRETE DAHİL OLANLAR :
Profesyonel rehberlik hizmeti
Ulaşım
Seyahat sigortası
Ayaz turizm güvencesi

TURA DAHİL OLMAYAN HİZMETLER
Müze ve Ören giriş ücretleri
Öğle yemeği


NOT: YEMEKLİ FİYATLAR İÇİN ACENTAMIZA MÜRACAT EDİNİZ.

Hemen Rezervasyon Yapın

0 (332) 812 79 48 - +90 544 733 38 29

Grup Talebinde Bulunun !

+

Bu Turu Paylaş

Copyrights © 2020 Ayaz Turizm. Site Konsept: GüneşSoft